Sławek: 792 063 963 | Piotrek: 692 004 790 | Krzysiek: 605 157 547 siajo3@gmail.com

Już 30 listopada Motomikołaje wyruszają z prezentami do najbardziej potrzebujących. O szczegółach kolejnej odsłony akcji mówili w Centrum Informacji Turystycznej podczas spotkania z sądeckimi mediami Tomasz Tokarz i Krzysztof Kościółek z Motosacz.pl.

– Rozpoczynamy akcję Motomikołaje i będziemy wozić paczki dla dzieci. Jesteśmy dobrze przygotowani, jest uśmiech na twarzy, a najważniejsze jest to, aby najbardziej zadowoleni byli najmłodsi – mówił Tomasz Tokarz z Motosacz.pl, który podziękował wszystkim sponsorom za hojność i zaprosił Sądeczan do dalszego wspierania akcji Motomikołaje. – Mamy wielu sponsorów, którzy od samego początku są związani z naszą akcją i w większości są również motocyklistami. Wielkie podziękowania dla nich za każdą pomoc i okazane serce, a także za poświęcony czas. Zapraszam jednocześnie wszystkich chętnych do wspierania naszej akcji, także poprzez udział w rozwożeniu przygotowanych paczek i prezentów.

O tym jak rozwija się akcja Motomikołaje mówił również jeden z koordynatorów wydarzenia Krzysztof Kościółek. – Zataczamy coraz większe kręgi, jeździmy w różne zakątki miasta Nowego Sącza i nie tylko. Pojawiamy się między innymi w Gostwicy, jeździmy do Krynicy czy w okolice Limanowej i bardzo się cieszymy, że Sądeczanie zgłaszają kolejne miejsca, gdzie możemy pojechać na motocyklach z paczkami od św. Mikołaja – podkreślał Krzysztof Kościółek. – Każde dziecko w tym dniu powinno mieć uśmiech na twarzy i będziemy robić wszystko, aby dotrzeć tam, gdzie jesteśmy potrzebni – dodaje.

Każdego roku Motomikołaje wspierają domy dziecka, domy pomocy społecznej, oddziały szpitalne i wszelkie instytucje, które zajmują się pomocą dla dzieci i osób starszych, potrzebujących. Już 30 listopada pojawią się na początku akcji mikołajowe prezenty pojadą m.in. do niepełnosprawnych dzieci ze Szkół Podstawowych nr 8 i 20, a także do podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców, Przyjaciół i Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo „Nadzieja” oraz Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”.